Česko jede

Menu
Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

Trutnov Trails je jedno z nejmladších českých trail center, avšak už nyní pro bikery velmi lákavé. V současné době je připraveno zhruba 17 km přírodních trailů různých obtížností v blízkosti města Trutnov v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

Aktivní, Adrenalin

Trutnov Trails

Popis resortu:

Snad každého zaujme proměnlivý ráz zdejší krajiny a nádherné výhledy do okolí. Nechybí tu pískovcové balvany, skály, lesy, louky a pastviny, jedná se tak o ideální místo pro horskou cyklistiku. Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, druhým nástupním místem na stezky je parkoviště Pod Sedmidomím. Při jízdě po trailech vás asi nejvíce uchvátí nádherný výhled z pískovcových skal na Modřínovém trailu, který stezkám dává to pravé kouzlo. Máme se ale také na co těšit do budoucna. Cílem místních stavitelů je stezky značně rozšířit a nabídnout bikerům až 60 km trailů různé obtížnosti. Pokud vás jízda po trailech už přestane bavit nebo byste rádi poznali okolí trochu více, můžete svoji návštěvu doplnit o výlety do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska nebo Broumovska a strávit zde několik báječných dní. Případně můžete vylézt na některou z rozhleden, kterých tu v poslední době vyrostlo několik. Tou nejbližší je Slavětínská, ale i ostatní jsou v přijatelné dojezdové vzdálenosti. Potenciál Trutnov Trails je obrovský, příroda je nádherná a rozhodně vám toho tato lokalita nabídne spoustu. Pokud máte rádi trailové ježdění, neměla by chybět ve vašem výčtu sezonních cílů.

Povrch

Panský stoupák – 3,4 km, nástupní trail; zatím jediný stoupací trail, který částečně využívá „dlaždic“ našich předků na staré panské cestě. Dovede vás na start tří dalších trailů. Bunkr trail – 3,2 km, lehký, krásný a pohodový panoramatický trail z Bezděkova do Lhoty. V roce 2015 byl prodloužen o technickou červenou pasáž nad Lhotou. Kozí trail – 2,5 km, lehký; plynulé a zábavné svezení vhodné i pro technicky méně zdatné bikery. Novinkou je kilometr dlouhá flow IMBA sekce. V budoucnu vás zavede až na Sedmidomí. Radost z jízdy tu udělá několik klopenek, boulí a dalších menších terénních nerovností. Modřínový trail – 3,3 km, středně těžký; je prvním realizovaným trutnovským trailem. Představí se spíše přírodnějším charakterem, ale nemusíte z něj mít strach. Ta nejnáročnější místa mají většinou i jednoduchou objezdovou variantu. V roce 2016 byly provedeny úpravy ve spodní Flinstone sekci, která vás bude bezesporu bavit. Trail Pod Jeskyňkou – 2 km, nejnáročnější a nejtechničtější trail u Trutnova. Najdete zde hodně kamenů, prudkých sjezdů a schodů, především střední a spodní část nabízí spoustu zábavy! Nová Whistler sekce má dvě varianty průjezdu a je tou největší technickou třešničkou na dortu a zároveň výzvou i pro ty nejzdatnější bikery. Bike Park Vlčka – za zmínku rozhodně stojí i Bike park Vlčka, což je menší areál kousek od centra Trutnova v oblíbené sportovní lokalitě Paradráhy. Není přímo napojen na Trutnov Trails, ale je to na něj opravdu kousek. Je zde postaveno několik skoků, klopenek a dalších uměle vybudovaných překážek různé obtížnosti, které nenechají ty odvážnější bikery v klidu a zaujmou především odvážnější bikery a milovníky jízdy z kopce dolů.

Typ aktivity

Singletreky

Cílové skupiny

Aktivní , Adrenalin


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Trutnov

Vlhkost vzduchu: 92%
Oblačnost: 100%
Vítr: (S) 6km/h
light rain
Sunday
Monday -1°
Tuesday -4°
Wednesday
Fotogalerie: Další 17 fotek

Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem