Česko jede

Menu
Rodina

Vysočina

Oslava na svém toku vytváří několik krajinářsky velmi zajímavých zákoutí, k nimž patří také úsek mezi Velkým Meziříčím a Náměští nad Oslavou.

25 km | 6 hodin | Rodina, Senioři, Aktivní, Relaxace

Údolí Oslavy, Velké Meziříčí a Náměšť nad Oslavou

Popis trasy:

Na výlet se vydáme z Velkého Meziříčí ležícího v údolí obklopeném kopci Českomoravské vrchoviny na místě soutoku řek Oslavy a Balinky. Mezi nejvýznamnější stavby ve městě patří zámek, ve kterém sídlí Muzeum Velké Meziříčí. Krásné výhledy na město si vychutnáte z vyhlídkové věže kostela sv. Mikuláše a široké okolí včetně mohutného dálničního mostu můžete pozorovat z rozhledny na Fajtově kopci, která leží za městem. Po krásné procházce údolím Oslavy Vás výlet zavede až do Náměště nad Oslavou. Tady se pokocháte historickým centrem, které je chráněnou městskou památkovou zónou. Za návštěvu stojí i renesanční zámek, který se vypíná na výrazné skále nad městem. Cesta k němu vede přes kamenný most ozdobený cennými barokními sochami.

Trasa

Vzdálenosti: Velké Meziříčí (0 km) – Nesměř (4,8 km) – Panský mlýn (11,2 km) – Vaneč (14,8 km) – Naloučany (20,3 km) – Náměšť nad Oslavou (25 km)

Povrch

lesní cesty, polní cesty

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní , Relaxace


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Velké Meziříčí

23° Vlhkost vzduchu: 57%
Oblačnost: 0%
Vítr: (SE) 23km/h
clear sky
Tuesday 23° 16°
Wednesday 22° 16°
Thursday 22° 16°
Friday 20° 17°
Fotogalerie:

Rodina

Vysočina

25 km | 6 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem