Česko jede

Menu
Rodina

Vysočina

Vydejte se na výlet kolem Humpolce a vychutnejte si krásy okolní krajiny. Společnost Vám budou dělat hned dvě významné historické památky – Hrad Lipnice a zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem.

26 km | 4 hodiny | Rodina, Senioři, Aktivní

Severní okruh okolo Humpolce

Popis trasy:

Na výlet se vydáme z Humpolce, který leží u dálnice D1 na půli cesty mezi Prahou a Brnem. V Humpolci nesmíte vynechat návštěvu HLINÍKária, recesistického muzea věnovaného zdejšímu nejslavnějšímu přistěhovalci. Zajímavé expozice má připravené i Muzeum Dr. Aleše Hrdličky. Cestou můžete zavítat do Lipnice nad Sázavou, kde leží jeden z našich nejmohutnějších hradů, jež se na skalnaté vyvýšenině vypíná vysoko nad okolní terén. V domku pod hradem prožil poslední léta života Jaroslav Hašek. Právě zde psal své nejslavnější dílo Osudy dobrého vojáka Švejka. Další zajímavostí v Lipnici je Národní památník odposlechu, ke kterému Vás dovedou ukazatelé. Jedná se o tři kamenosochařské monumenty, Zlaté oči, Ústa pravdy a Bretschneiderovo ucho. Cestou zpátky do Humpolce narazíte na zříceninu hradu Orlík. Hrad byl vybudován na konci 14. století a zachovala se z něj mohutná hranolová věž se vstupní branou, které chránily hrad před nepřítelem.

Trasa

Vzdálenosti: Humpolec, Bus, ČD (0 km) - Nad Čejovem (4 km) - Nad Kejžlicí (7,5 km) - Lipnice n.S., Bus (11 km) – Loskoty (13 km) – Bratroňov (14 km) - Nad Leštinou (18,0 km) - Panský les (21,5 km) - Pod Orlíkem (23,4 km) – Humpolec (26 km) Stopa je upravována sněžným skútrem.

Povrch

běžecká stopa

Typ aktivity

Běžecké lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Humpolec

20° Vlhkost vzduchu: 86%
Oblačnost: 99%
Vítr: (SW) 3km/h
overcast clouds
Saturday 16° 16°
Sunday 25° 18°
Monday 28° 21°
Tuesday 18° 15°
Fotogalerie: Další fotka

Rodina

Vysočina

26 km | 4 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem