Česko jede

Menu
Rodina

Vysočina

Zdolejte nejvyšší vrch Českomoravské vrchoviny, Javořici, která se vypíná do výšky 837 metrů nad mořem. V okolní krajině leží na skalnatém výběžku zřícenina hradu Štamberk, jehož pád mají zřejmě na svědomí husité, a také se zde rozkládá Přírodní rezervace Štamberk a kamenné moře.

15 km | 3 hodiny | Rodina, Aktivní

Na nejvyšší vrch Vysočiny

Popis trasy:

Obec Řásná, která je výchozím i cílovým místem, leží 8 kilometru severozápadně od Telče, která Vás okouzlí svým historickým centrem, jednou ze tří památek na Vysočině zapsaných na seznamu UNESCO. Historickou část města obklopují hradby se dvěma městskými branami. Severozápadní konec náměstí se pyšní zámkem s pozoruhodnými renesančními sály, kde jsou prvním patře jihozápadního křídla vystaveny expozice Muzea Vysočiny Jihlava. Navštívit můžete i Muzeum techniky či centrum volnočasových aktivit Panský dvůr.

Trasa

Výchozím místem upravovaných běžeckých tras je areál tělovýchovné jednoty v obci Řásná. Odtud vedou okruhy v délkách 3 km, 5 km, a 15 km. Pokud zvolíme ten nejdelší, vystoupáme na lyžích na Javořici, nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny (837 m n. m.) V mapách je tento okruh značený žlutočervenou barvou a v terénu vytyčen šipkami. Stopa je upravována sněžným skútrem. Vzdálenosti: Řásná (0 km) – Vrch Javořice (7,5 km) – Řásná (15 km)

Povrch

běžecká stopa

Typ aktivity

Běžecké lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Telč

15° Vlhkost vzduchu: 61%
Oblačnost: 52%
Vítr: (WNW) 18km/h
broken clouds
Sunday 15° 10°
Monday 17° 14°
Tuesday 15° 13°
Wednesday 12° 13°
Fotogalerie: Další fotka

Rodina

Vysočina

15 km | 3 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem