Česko jede

Menu
Rodina

Východní Čechy

Trasa pro horská kola vás zavede do přírodní rezervace Toulovcovy maštale s pískovcovými skalami, kaňony a údolími, ve kterých se podle pověsti ukrýval loupeživý rytíř Toulovec. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických a cyklistických tras s vlastním systémem značení.

25 km | 3 hodiny | Rodina, Aktivní

Do skal Toulovcových maštalí

Popis trasy:

Přírodní rezervace Toulovcovy maštale, která je tvořena ojedinělým souborem pískovcových skalních útvarů, se nachází v Českomoravském pomezí jen několik kilometrů od Litomyšle a Poličky mezi obcemi Budislav, Proseč a Nové Hrady. Můžete se vydat na výlet do krajiny hlubokých lesů, skalních měst a jeskyní a zkusit hádat, které útvary se skrývají pod názvy jako Kolumbovo vejce, Kazatelna, Dudychova jeskyně, Panský stůl nebo Městské maštale. A pokud se budete chtít porozhlédnout po kraji, můžete vystoupat na rozhlednu Terezka nebo Toulovcovu rozhlednu, které se nacházejí v blízkosti trasy. Za návštěvu stojí také netradiční skalní obydlí ve Zderazi nebo Muzeum dýmek v Proseči.

Trasa

4 červená Jarošov – Vranice (1 km), 8 modrá Vranice – Bor u Skutče (2 km), 2 zelená Bor u Skutče – Dolany (7,5 km), 8 modrá Dolany – Pivnice – Zderaz (3,5 km), 4 červená Zderaz – Proseč (3,5 km), 1 žlutá Proseč – Na Borkách – Posekanec – Toulovcovy maštale – Vranice (7 km), 4 červená Vranice – Jarošov (1 km)

Povrch

Kopcovitá trasa s mnoha prudšími stoupáními a klesáními vede převážně po nezpevněných polních a lesních cestách, kratší úseky po místních komunikacích. Celý okruh je vybaven speciálním cyklistickým značením mikroregionu Toulovcovy maštale.

Typ aktivity

Horská kola

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní


Počasí v kraji:

Proseč

15° Vlhkost vzduchu: 66%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SW) 24km/h
light rain
Friday 15° 10°
Saturday 10°
Sunday 11°
Monday -2°
Fotogalerie: Další 5 fotek

Rodina

Východní Čechy

25 km | 3 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem