Česko jede

Menu
Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

50 km a 1801 nastoupaných metrů, to už je pěkná porce kilometrů a nastoupaných metrů určená opravdu jen pro trénované bikery. Vrchlabská trasa vede z největší části po širokých štěrkových a asfaltových cestách. I když na vyloženě technické pasáže narazíte pouze za Hanapetrovou pasekou, určitě se nejedná o lehkou trasu.

50 km | 5 hodin | Aktivní

Kolo pro život - Vrchlabí

Popis trasy:

Jste v Krkonoších, takže o dlouhá stoupání, která prověří vaši fyzickou zdatnost, není nouze. Buďte opatrní i při dlouhých sjezdech, které svádí k velmi rychlé jízdě. Zajímavých míst a dech beroucích výhledů na trati je mnoho. Za zmínku stojí úsek na Rovinkách, průjezd po hrázi Labské přehrady ve Špindlerově Mlýně a průjezd lyžařskou obcí Strážné.

Po startu z vrchlabského náměstí T.G.M. pojedete po silnici směrem na Herlíkovice, kde vás čeká první táhlé stoupání svahem Žalského kopce až na hřeben zvaný Rovinka. Pokud chcete ušetřit síly, můžete vyjet na Žalý lanovkou a na trasu se napojit na Rovinkách. Na Žalý je možné se občerstvit. Táhlým mírným sjezdem vás šotolinovo asfaltová cesta poté přivede až ke Špindlerovu Mlýnu na Labskou, kde se krátkým technickým sjezdem dostanete na hráz Labské přehrady. Pokračujete přes hráz na druhou stranu, a po zpevněné cestě dojete ak dolní stanici lanovky Hromovka. Zde máte opět možnost na výběr ušetřit síly – navigace vás povede doprava na táhlé lesní stoupání na hřeben k Šestidomí a Strážnému. Pokud budete po cestě pokračovat rovně, dojedete k lanovce ve Svatém Petru, která vám opět může výrazně zjednodušit stoupání na Planiny, odkud vás na Strážné přivede pozvolný dlouhý sjezd. Ve Strážném se kromě další možnosti občerstvení můžete rozhodnout, zda zvolíte kratší trasu na vrchlabské letiště a nebo zda si přidáte dalších 15 km méně známou přírodní částí Krkonošského národního parku. Tato delší trasa vás přes Luisino údolí na Hanapetrovu paseku a pokračuje až k Tetřevím boudám. Tento úsek patří k nejvíce přírodním a vaše horské kolo si zde užije i trochu jízdy mimo zpevněné cesty. Z Tetřevích bud budete už po lesních zpevněných cestách opět sjíždět k Hornímu Lánovu až do cíle trasy na vrchlabském letišti.


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Vrchlabí

17° Vlhkost vzduchu: 66%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SSE) 7km/h
overcast clouds
Thursday 20° 15°
Friday 22° 17°
Saturday 16° 10°
Sunday 15°
Fotogalerie: Další 5 fotek

Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

50 km | 5 hodin Nahraný výškový profil trasy
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem