Česko jede

Menu
Rodina

Severní Morava a Slezsko

Ski areál Kopřivná se nachází v horském Resortu Kopřivná pod Pradědem v Malé Morávce na svazích Jeseníků. Pro zajištění dokonalých podmínek pro lyžování a zimní aktivity se investovalo v posledních letech v celém areálu několik desítek milionů korun. Sportovní areál je v památkové a přírodně chráněné zóně s nejčistším ovzduším v České republice. Investice byly zaměřeny zejména na bezpečnost lyžařů i snowboardistů a na zajištění kvalitních sněhových podmínek po celou zimní sezónu. Jedná se o ideální místo pro trávení rodinné dovolené, kde si užijete dny plné sportovních aktivit, zábavy a pohody v překrásné přírodě nejčistších českých hor.

Rodina, Aktivní

Ski areál Kopřivná

Popis resortu:

Ve Ski areálu Kopřivná najdete čtyři sjezdové tratě o celkové délce 2,9 kilometru. Všechny sjezdovky jsou dostatečně přehledné, široké a profesionálně upravené. Samozřejmostí je umělé zasněžování všech tratí po celou zimní sezónu a osvětlení dvou sjezdovek pro večerní lyžování. Areál nabízí dvě modré sjezdovky pro rekreační lyžaře a rodiny s dětmi, nejdelší má délku 1350 metrů. Pro zkušenější lyžaře je připravena zbrusu nová červená sjezdová trať. V areálu se nachází snowtubingová dráha, dětská aréna s atrakcemi i samostatný svah pro bobování a sáňkování.

Dětská sjezdovka je vybavena moderním přepravním pásem a lanem, nachází se zde i kvalitní lyžařská školka se zkušenými a profesionálními instruktory, kteří dětem i začínajícím lyžařům pomohou učinit první krůčky na lyžích či snowboardu. Přepravu lyžařů v areálu zajišťuje nová šestisedačková lanovka, která je schopna přepravovat až 3200 osob za hodinu. Nejbezpečnější a nejmodernější odpojitelná sedačková lanovka je technologický klenot, který si v ničem nezadá s vybavením velkých alpských lyžařských středisek. V nástupní stanici lanovka prakticky zastaví, změří výšku přepravovaných osob a pomocí hydraulické podesty vyzvedne i ty nejmenší pasažéry do komfortních vyhřívaných křesel lanovky. Aby lyžaře při přepravě a vysoké rychlosti neobtěžoval nepříjemný chladný vzduch, sníh a jiné povětrnostní vlivy, je lanovka vybavena protivětrnou bublinou. V areálu je také další přibližovací vlek.

Pro snowboardisty je zde připraven kvalitní a strojově upravovaný snowpark s mnoha umělými překážkami. Přímo u sjezdovky je také největší BIG AIR BAG v České republice. Kromě kvalitního lyžování provozovatel sportovního areálu připravuje pro své návštěvníky řadu dalších aktivit. Pravidelně se zde konají různé soutěže nebo hudební koncerty přímo na svahu. Oblíbená je asistence při úpravě svahů, kdy návštěvníci sedí na místě spolujezdce rolby. K dispozici je také vyhledávaná služba hlídání dětí, dětský zábavní park nebo trampolína.

Přímo na sjezdovce najdete několik gastronomických provozů. Ve vyhřívaných prostorách jsou podávány tradiční lyžařské nápoje a speciality. Přímo pod horní stanicí lanovky je občerstvení s vyhlídkovou terasou, která nabízí úžasný výhled na panorama Jeseníků a jejich podhůří. K placení je možné použít i platební kartu. Samozřejmostí všech zařízení je i bezplatné připojení k internetu přes free WIFI. Návštěvníci mohou zdarma využívat několik parkovišť, která se nachází v samém srdci sportovního areálu. Pokud nemáte vlastní lyže nebo snowboard, využijte služeb půjčovny sportovního vybavení. Resort nabízí ubytovací kapacity horského hotelu Kopřivná, stylové Chaloupky pod Kopřivnou nebo chalupy Maja. V okolí je pak řada dalších hotelů, penzionů a restaurací. Za zmínku stojí také wellness centrum Kopřivná, kde můžete relaxovat při masážích, v termálním bazénu s protiproudem, horké vířivce, finské či bio sauně, nebo můžete zregenerovat unavené nohy vodoléčebnou kůrou.

Typ aktivity

Sjezdové lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní

Informace o středisku

Otevírací doba: -
web: www.koprivna.cz

Služby střediska

6sedačková lanovka | mimo provoz
Vlek Kopřivná | mimo provoz
Kopřivná - pohyblivý pás | mimo provoz
Kopřivná I. | Zavřena
Kopřivná II. | Zavřena
Lyžařská škola | Mimo provoz
Půjčovna a servis | V provozu
Večerní lyžování | Mimo provoz
Panorama bar | Mimo provoz
Ski bar Deštník | Mimo provoz
Bistro | Mimo provoz
Bike park Family 1 | Mimo provoz
Bike park Family 2 | Mimo provoz
Bike park Flow trail | Mimo provoz
Bike park Freeride | Mimo provoz
Bike park Downhill | Mimo provoz
Bike park Single track | Mimo provoz

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Karlova Studánka

13° Vlhkost vzduchu: 53%
Oblačnost: 99%
Vítr: (SSW) 15km/h
overcast clouds
Thursday 17° 13°
Friday 21° 16°
Saturday 15°
Sunday 16°
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie: Další fotka

Rodina

Severní Morava a Slezsko

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem