Česko jede

Menu
Rodina

Střední Čechy

Skiareál Monínec se nachází na Javorské skále zhruba 70 km jižně od Prahy na hranici mezi Středočeským a Jihočeským krajem. Má netradiční polohu oproti všem tuzemským lyžařským střediskům. Je to dáno kombinací místního mikroklimatu, umístění na severním svahu a nadmořské výšky 724 metrů, ve které se Monínec nachází. Často se také nazývá „srdcem České Sibiře“. Tvoří tak jedinečný přírodní ledovec uprostřed České republiky.

Rodina, Aktivní

Skiareál Monínec

Popis resortu:

Skiareál nabízí pro lyžaře i snowboardisty několik sjezdovek. Pro vyjetí na vrchol 1200 metrů dlouhé sjezdovky je zde k dispozici čtyřsedačková lanovka. Ti, kteří se teprve učí lyžovat, mohou využít služeb lyžařské školy. Ta nabízí výuku na Školní sjezdovce jak dětem, tak i dospělým. Pro ně je připraven 93 metrů dlouhý pohyblivý koberec. Sjezdovky jsou vybaveny nejmodernější zasněžovací technologií, která umožňuje výrobu technického sněhu i při teplotách nad nulou. Díky tomu je možné využívat sjezdovku i v době, kdy se ve většině jiných lyžařských areálů už připravují na letní sezónu. Díky své poloze je Monínec ideální zastávkou nejen pro zimní, ale také letní horské radovánky. To ocení především obyvatelé žijící v okolí Prahy.

Areál disponuje kompletním zázemím se službami pro zimní sporty. Nechybí zde profesionální skiservis, půjčovna sportovního vybavení a zmíněná lyžařská škola. V areálu najdete dvě červené sjezdovky Horní a Velkou s celkovou délkou 1 800 metrů. Hotelová sjezdovka s mírnou náročností má délku 170 metrů. Skiareál nabízí také snowpark a zábavnou funline trať. Přepravu lyžařů a snowboardistů zajišťuje sedačková lanovka, vleky Hotelová poma a Horní kotva. Celková přepravní kapacita je 2400 osob za hodinu. Kromě lyžování zde můžete využít mnoho dalších zimních atrakcí. Velmi oblíbený je snowtubing, bobování a sáňkování.

V zimním období zde probíhají pravidelná lyžařská klání podporovaná výrobci značkového sportovního vybavení. Jedná se především o testovací dny lyží a snowboardů, noční závody ve sjezdu Dark SNOW a další zajímavé akce. Dále jsou v okolí Monínce běžecké trasy v délce 54 kilometrů, které jsou dobře značené a pravidelně upravované. V bezprostředním okolí sjezdovek se nachází několik ubytovacích zařízení, která jsou vhodná nejenom pro trávení zimní rodinné dovolené, ale také jsou často využívána jako místo pro pořádání konferencí, firemních akcí a teambuilding. Nechybí možnost rychlého občerstvení nebo posezení v některé z místních restaurací.

Monínec není ochuzen ani o letní sportovní aktivity. Lokalita je atraktivní hlavně pro cyklisty, pro které je v okolí lyžařského střediska připraveno mnoho upravovaných a dobře značených cyklistických tras. Každoročně sem zástupy diváků lákají cyklistické závody Predator race. Přímo v lyžařském areálu se nachází bikepark s několika trasami pro zkušené bikery i rekreační cyklisty. Mezi další místní atrakce patří oblíbený discgolf, trampolíny, lanový park, horské koloběžky a mnoho dalších aktivit. V krásném teplém letním počasí je pro osvěžení možné využít přírodní koupaliště Pilský rybník, který se nachází pár minut chůze od spodní stanice lanovky. Nedaleko areálu je k dispozici golfové hřiště Čertovo břemeno.

Typ aktivity

Sjezdové lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní

Informace o středisku

Otevírací doba: 00:00-00:00
web: www.moninec.cz

Služby střediska

Velká sedačka | mimo provoz
Horní kotva | mimo provoz
Hotelová poma | mimo provoz
Dětský pás SunKid | mimo provoz
Dětská Poma | mimo provoz
Dětsý pás sunKid II | mimo provoz
Velká | Zavřena
Horní | Zavřena
Hotelová | Zavřena
Čertovo břemeno - síť tras
Ubytování | V provozu
Restaurace Monínec | Mimo provoz
Restaurace M2 | Mimo provoz
Restaurace M2 | Mimo provoz
Family trail | Mimo provoz
Lyžařská škola | Mimo provoz
Skipark | Mimo provoz

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Jistebnice

Vlhkost vzduchu: 81%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SSE) 2km/h
overcast clouds
Sunday 11°
Monday -0°
Tuesday -0°
Wednesday
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie:

Rodina

Střední Čechy

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem