Česko jede

Menu
Rodina

Severní Morava a Slezsko

SKIPARK Filipovice se nachází přímo v srdci chráněné krajinné oblasti v malebném podhůří Jeseníků, pouze jednu zastávku skibusu od úpatí lyžařského areálu Červenohorského sedlo, přímo u hlavní cesty ve směru na Jeseník.

Rodina, Aktivní

Skipark Filipovice

Popis resortu:

Ojedinělá poloha s vynikající dostupností přímo u hlavní trasy spolu s variabilitou areálu k lyžování, uspokojí jak vyznavače rodinného lyžování a sportovního lyžování, tak snowboardingu. Návštěvníkům je k dispozici moderní systém zasněžování, večerní lyžování nebo výuka pro nejmenší lyžaře. Další možností je posezení v útulné horské restauraci přímou u vleku. Součástí restaurace je i venkovní terasa, která nabízí nezapomenutelný výhled do horského údolí Filipovic i na samotný svah. SKIPARK Filipovice je vynikajícím výchozím bodem pro běžeckou trať až do Jeseníku. Parkování je v areálu zdarma.

Celý areál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu, kteří mohou využít sedačkovou lanovku s rozjezdovým nástupním pásem, dvou lanových vleků, tří sjezdovek střední obtížnosti s celkovou délkou 2 600 m a s přepravní kapacitou 2 700 os./hod.

K dispozici je také lyžařská škola PROFI SKI & BOARD SCHOOL, půjčovna lyží a ski servis, kde je možnost zapůjčení kompletního lyžařského vybavení i uschování lyží. Děti mají k dispozici pohyblivý pás, k povyražení zde může sloužit i snowtubing (sněžné čluny). Dobrá je zde dostupnost díky skibusu. Je zde velká nabídka ubytování v soukromí, v penzionech a v hotelech různých kategorií.

Lyžařské středisko je v provozu denně od 8.45 do 16.30 hod. a večerní lyžování v době od 18.00 do 21.00 hod. Při večerním lyžování bývá pravidelně v provozu i sedačková lanovka, což zaručuje večerní lyžování na sjezdovce dlouhé 1 000 m, jedné z nejdelších večerních (či nočních) lyžování v Jeseníkách. Samozřejmostí je také moderní umělé zasněžování a denní úprava sjezdovek. Pro vyznavače snowboardingu je v prostorách areálu připraven kvalitní snowboard park. Příznivce běžeckých stop potěší kvalitně upravované běžkařské tratě umožňující rekreační výlety do blízkého okolí s nezapomenutelnými výhledy na krajinu jesenických hor.

Typ aktivity

Sjezdové lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní

Informace o středisku

Otevírací doba: 00:00-00:00
web: http://www.skipark-filipovice.cz

Služby střediska

Dvousedačková lanovka | mimo provoz
Vlek 1 | mimo provoz
Vlek 3 | mimo provoz
1 | Zavřena
2 | Zavřena
3 | Zavřena

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Jeseník

Vlhkost vzduchu: 82%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SSW) 8km/h
light rain
Sunday
Monday -0° -2°
Tuesday -1° -5°
Wednesday
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie:

Rodina

Severní Morava a Slezsko

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem