Česko jede

Menu
Aktivní

Českolipsko a Jizerské hory

Singltrek pod Smrkem je jedno z nejlepších nejen domácích středisek, unikátní sítí stezek patří do stejné skupiny minimálně i ve střední Evropě. Je jedním z nejstarších center u nás, nachází se v Jizerských horách na pomezí České republiky a Polska.

Aktivní, Adrenalin

Singltrek pod Smrkem

Popis resortu:

První fáze plánování probíhala již na konci podzimu 2008 a pokračovala na jaře 2009. V podzimních měsících roku 2009 pak byl postaven nejstarší, přibližně 20 kilometrů dlouhý okruh vedoucí přes Hubertku, Obří sud, Spálenou hospodu a Lomnický most. Celá síť stezek se budovala ve třech etapách a nyní nabízí necelých 80 km zábavné jízdy pro všechny bikery. Stezky singltreku jsou hravé, o úrovni obtížnosti rozhoduje rychlost. Jsou jednosměrné (kromě Nástupního trailu) a barvami rozdělené podle obtížnosti, podobně jako sjezdovky. Podle aktuální výkonnosti si můžete tak zvolit různou délku i náročnost okruhu. Stezky jsou koncipované tak, aby si zde zajezdil úplný začátečník, ale aby se tu nenudil ani zkušený a náročný biker. Tato lokalita obecně není tolik technická, povrch je hladší, a tak si zde bez problému zajezdíte i na neodpružením kole nebo s dětmi. K projektování sítě stezek byl pozván i Dafydd Davis, který patří mezi nejzkušenější projektanty stezek na světě a je to „praotec“ center pro terénní cyklistiku ve Velké Británii. Singltrek pod Smrkem je velmi oblíbenou a vyhledávanou lokalitou pro horská kola a rozhodně byste jej měli navštívit. Ne nadarmo získal několik ocenění nejen u nás, ale i ve světě.

Povrch

Nástupní – zelená trasa, lehká; jediná stezka, která má obousměrný provoz, proto je potřeba být trochu obezřetnější. Pro běžné bikery je vhodná na zahřátí a rozjetí. Ocení ji především začátečníci a děti, pro které to je dobrá zábavná stezka na učení a zkoušení nových věcí. Hřebenáč – modrá stezka, lehká; tento trail je vhodný pro rodiče s dětmi a pro méně zdatné bikery začátečníky. Trail je šlapavější, jednodušší, ale zároveň i zábavný. Zavede vás do listnatých i jehličnatých lesů, na lávky kolem mokřin nebo mezi krásné balvany. Obora – červený okruh, středně těžký; navazuje na modrý okruh Hřebenáč a obsahuje oblíbený sjezd s názvem „Dafyddova radost“, kde si můžete užít i trochu rychlosti. Sjezd v Oboře je „vykoupen“ stoupáním po stezce vedeným v serpentinách. Když se spojí Hřebenáč s Oborou, máte z toho plnohodnotnou vyjížďku. Rapický okruh – jedná se o „kruhovou křižovatkou“ v centru sítě Singltreku pod Smrkem, umístěnou do svahů Rapické hory po obou stranách státní hranice. Asfaltový traverz – je tvořen třemi úseky lesní asfaltové cesty. Jeho první úsek s názvem Asfaltová agónie je zatím nejdelším a nejnáročnějším stoupáním na Singltreku pod Smrkem. Náročnost stoupání je ale následně oceněna parádními traily a sjezdy. Libverdská strana – červené stezky, středně těžké, součást prvního okruhu Singltreku postaveného v roce 2009. Většinu Libverdské strany tvoří dlouhý zábavný sjezd, který bude návštěvníky opravdu bavit. Druhou část Libverdské strany představuje stoupání, v jehož prostřední části najdete krásné výhledy. Ludvíkovský traverz – červené stezky, středně těžké; tento úsek dovede bikery z blízkostí Lázní Libverda zpět k Novému Městu. V první třetině stezka pozvolna stoupá, následně už stoupání pocítíte více, ale opět je úsilí oceněno zábavným sjezdem. Novoměstská strana – červené stezky, středně těžké, jsou tvořeny rychlým dynamickým sjezdem nad Kyselkou

Typ aktivity

Singletreky

Cílové skupiny

Aktivní , Adrenalin


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Nové Město pod Smrkem

Vlhkost vzduchu: 86%
Oblačnost: 100%
Vítr: (WSW) 5km/h
light rain
Sunday
Monday -1°
Tuesday -0° -3°
Wednesday
Fotogalerie: Další 12 fotek

Aktivní

Českolipsko a Jizerské hory

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem