Česko jede

Menu
Aktivní

Severní Morava a Slezsko

Rychlebské stezky (RS) jsou jednou z našich nejstarších, největších a díky tomu, ale hlavně pro svou atmosféru a kvalitu i jednou z nejnavštěvovanějších lokalitou v ČR. Základna RS se nachází v obci Černá Voda, necelou půlhodinku jízdy od města Jeseník. Myšlenka vytvořit síť stezek pro horská kola se zrodila již v roce 2008. Stezky nejdříve vznikaly na starých loveckých chodnících, přičemž první oficiální budovací práce začaly na jaře 2009.

Aktivní, Adrenalin

Rychlebské stezky

Popis resortu:

Všechny tratě tvoří uzavřené okruhy, které návštěvníky provedou po tamních kopcích. Každý trail je jinak technicky náročný, má jiný koncept a obsahuje i rozdílné prvky a překážky. První traily na RS byly spíše techničtějšího charakteru, nyní jsou zde však i traily více jezdivé, plynulejší, přibylo několik jednoduchých variant a ježdění si zde tak užije opravdu každý. Nejvíce využitý je kopec s názvem Sokolí vrch, na kterém se nachází asi nejznámější a nejoblíbenější trail v ČR – Superflow. Mimo něj zde najdete téměř všechny ostatní traily Rychlebských stezek. Výjimku snad tvoří pouze trail podél Černého potoka, který patří mezi nejjednodušší a směřuje na druhou stranu od Základny RS. Zavede vás pohodovým tempem až do vedlejší vesničky Vidnava, respektive do Velké Kraše. Na tomto místě najdete například Dirtpark Zahrádku, kde kromě spousty skoků najdete i krásný pumptrack. Díky rozlehlosti celých Rychlebských stezek zde není problém strávit i více dní a pořádně si užít bikování v krásné přírodě. Ježdění na tomto místě je opravdový zážitek a každý pořádný biker by sem měl vyrazit. Odborný cyklistický měsíčník Velo zmiňuje Rychlebské stezky jako nejlepší areál svého druhu v České republice.

Povrch

Trail Dr. Wiessnera – jedná se o jediný uměle postavený stoupající trail, který vás dovede k trailům pod Sokolím vrchem a k Superflow Traily pod Sokolím vrchem – kopírují několik částí původních loveckých chodníků a jsou charakteristické velkými kameny, balvany. Díky technické i fyzické náročnosti jsou to traily pomalejšího charakteru. Velkou výhodou jsou v této oblasti dostupné lesní cesty, které tyto stezky různě propojují. V závislosti na zvolené trase se může dosáhnout převýšení až 470 m. Wales – nejvýše položená stezka a zároveň patří k tomu nejnáročnějšímu, co RS nabízí. Zdolání těžkých technických pasáží však v člověku vyvolá skvělý pocit, který je mimo jiné spojen i s odměnou v podobě nádherné vyhlídky na Rychlebské hory a do polských nížin. Velryba – trail je charakteristický především díky největším sjízdným balvanům na Rychlebských stezkách Biskupský, Tajemný, Prokletý a Mramorový – kameny, pěšinky, lávky, mělké brody potoků, to vše tu na vás čeká v krásných místních lesích. Příroda je zde opravdu nádherná a dodává Rychlebským stezkám tu správnou atmosféru. Sjezdy – zde najdete klopenky, boule a další nerovnosti, které představují hravý a členitý závěr „starých“ trailů pod Sokolím vrchem Trail podél Černého potoka – lemuje Černý potok až k parkovišti u koupaliště ve Velké Kraši (u Vidnavy). Jedná se o lehčí terén se spoustou krásných míst a výhledů, který je ideální pro každého terénního cyklistu. Užijí si ho především začátečníci, rodiny nebo bikeři, kteří mají pevná kola nebo nemají tak velké zdvihy. Převýšení je u této trasy pouze zhruba 80 metrů, délka okruhu činí 16 km. Zároveň vás tento trail dovede do Dirtparku Zahrádka, kde je několik atraktivních skoků, pumptrack a další překážky. Superflow trail – jedná se snad o největší lákadlo Rychlebských stezek. Každý, kdo jede na RS, musí na Superflow. Trail byl postaven za přítomnosti Angličana Rowana Sorrella z firmy Back on Track, který je autorem těch nejlepších trailů, které v posledních letech vznikly v Anglii. Superflow je plný klopených zatáček a vln, které můžete v závislosti na vaší zkušenosti a rychlosti projíždět nebo i skákat. Trail není tolik rozbitý, je technicky méně náročný a jízda na něm je rychlejší a plynulejší. Celý okruh včetně výjezdu i sjezdu přímo k Základně vám zabere zhruba dvě hodiny. Pumptrack + skill centrum – přímo u Základny máte jedinečnou možnost vyzkoušet si nejrůznější překážky, které následně můžete potkat na stezkách, a zdokonalit se v jejich zdolávání. Najdete tu menší skoky, dřevěné lávky či technickou kamenitou sekci.

Typ aktivity

Singletreky

Cílové skupiny

Aktivní , Adrenalin


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Žulová

20° Vlhkost vzduchu: 66%
Oblačnost: 92%
Vítr: (NE) 7km/h
overcast clouds
Thursday 22° 17°
Friday 16° 14°
Saturday 17° 15°
Sunday 15° 12°
Fotogalerie: Další 14 fotek

Aktivní

Severní Morava a Slezsko

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem