Česko jede

Menu
Aktivní

Vysočina

Cyklo aréna Vysočina se nachází v srdci kraje Vysočina, hned vedle Nového Města na Moravě. Stezky jsou součástí velkého areálu a komplexu, který je známý především díky světovým závodům v biatlonu a také světový závodům v MTB. V roce 2016 se zde jelo dokonce i mistrovství světa. Díky dokonalému zázemí a skvělé závodní trati byl právě Světový pohár v této lokalitě opakovaně zvolen jako nejlepší závod sezóny, což je pro pořadatele obrovská čest.

Aktivní, Adrenalin

Cyklo aréna Vysočina

Popis resortu:

Celá cyklo aréna se tak mohla velmi dobře odrazit od závodní scény a již od samotného začátku měla vybudovanou velmi dobrou a silnou pověst nejen u nás, ale i ve světě. Strůjci myšlenky a lidé podílející se na realizaci jsou členové organizačního výboru SP horských kol a stezky koncipovali tak, aby zde vznikl kvalitní areál přístupný pro všechny výkonnostní skupiny. Nachází se tu technicky nenáročné, zábavné a bezpečné traily pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty sjízdné třeba i na kolečkovém křesle nebo handbiku. Současně zde ale najdete i skutečně náročné traily pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí ve Světovém poháru horských kol. Sami si tak můžete vyzkoušet úseky, kde vedle sebe bojovali třeba Jaroslav Kulhavý (olympijský vítěz z Londýna) s Nino Schurterem (olympijský vítěz z Ria). V Cyklo aréně Vysočina si parádně zajezdíte především na pevném kole či kole s menšími zdvihy. Pro vyznavače většího adrenalinu na endurových či dokonce sjezdových kolech (s těmi si tu vůbec nezajezdíte) toho tato lokalita příliš nenabízí, ale pokud preferujete místo pro pohodové ježdění, budete se tu cítit komfortně. Na areál dále navazují MTB a silniční okruhy, které zájemce zavedou do vzdálenějších míst a ukážou další krásy Vysočinského kraje.

Povrch

Warm-Up Trail – 9 km, lehký, velmi dobře splní zahřívací funkci před dalším ježděním v areálu. Neobsahuje prudká stoupání ani klesání. Je vhodný i pro rodiny s dětmi. Hors Class Trail 1 – 7 km, středně těžký trail, na kterém se nachází techničtější sekce (nejtěžší překážky jdou vždy objet) Hors Class Trail 2 – 4 km, středně těžký okruh s velmi podobnou charakteristikou jako Hors Class Trail 1 World Cup Trail – 3 km, těžký trail částečně po trati Světového poháru. Kamenité pasáže, zavřené zatáčky, rychlé střídání klesání a stoupání, to vše tu na vás čeká. Bikeři si tak můžou vyzkoušet místa, kde závodí ti nejlepší světoví XC jezdci. Handy Trail – 3 km, velmi lehký trail, určený pro rodiny s dětmi. Díky své šířce (až dva metry) a nízké náročnosti je tento trail vhodný například i pro handicapované sportovce, kteří si chtějí jízdu v lese vyzkoušet na handbiku či kolečkovém křesle. Bejby trail – 1 km, záležitost pro nejmenší cyklisty. Vše se odehrává na malém a přehledném prostoru, kde si děti na bezpečné a zábavné trati plné zatáček užijí spousty zábavy a můžou se pomalu učit novým dovednostem na kole.

Typ aktivity

Singletreky

Cílové skupiny

Aktivní , Adrenalin

Informace o středisku

Otevírací doba: 00:00-00:00
web: www.ic.nmnm.cz, www.skisnowpark.cz

Služby střediska

Dvousedačková lanovka | mimo provoz
Dětské lano | mimo provoz
Harusák | Zavřena
Závodní tratě Nové Město | Neupravené
Turistické tratě Nové Město - Příměstský okruh | Neupravené
Turistické tratě Novoměstsko - okolo Třech Studní a Fryšavy | Neupravené
Turistické tratě Novoměstsko - okolo Kadova | Neupravené
Turistické tratě Novoměstsko - okolo Sněžného | Neupravené
Turistické tratě Novoměstsko - okolo Studnic | Neupravené
Turistické tratě Novoměstsko - okolo Jimramova | Neupravené

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Nové Město na Moravě

Vlhkost vzduchu: 59%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SW) 7km/h
overcast clouds
Sunday 10°
Monday -1°
Tuesday -3°
Wednesday
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie: Další 6 fotek

Aktivní

Vysočina

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem