Česko jede

Menu
Rodina

Jižní Čechy

Rozeklaný kaňon Židovy strouhy, která se vlévá do Lužnice pod Bechyní, patří k nejromantičtějším údolím u nás - natáčel se zde třeba Metráček, nebo film Čertova nevěsta. Nechte se okouzlit

11 km | 3 hodiny | Rodina, Aktivní

Židova strouha

Popis trasy:

Nedaleko Bzí, pod Bechyní pramení romantická i divoká Židova strouha. Na pěší výlet se sem můžete vydat třeba přímo z Bechyně. K vůbec nejkrásnějšímu úseku potoka, který byl také právem vyhlášen přírodní památkou, to vůbec není daleko. Už po 3 km totiž objevíte místo s přímo neopakovatelnou atmosférou – při ústí do Lužnice se romantické kaňonovité údolí nechává lemovat mohutnými skalními masivy.

Trasa

Do údolí Výchozím bodem výletu je hotel U Draka, kde si můžete trasu nejdříve projet prstem po mapě. Ta vede nejdříve na náměstí T. G. Masaryka, kde se stáčí, a míří po „Bechyňských schodech“ do Zářečí dolů k řece Lužnici. Přes vodu Za mostem pak zatáčí vpravo a přes Kopaniny běží až k Židově strouze. Provede vás pak tím nejkrásnějším úsekem potoka, kde kromě silnice budete mnohokrát křížit i strouhu samotnou. Židova strouha ještě jednou Před železnou lávkou přes potok nezapomeňte zatočit doprava na modrou. Půjdete pak lesem kolem bývalé hájenky až do Nuzic. Za Nuzicemi se ještě jednou potěšíte romantickou scenérií Židovy strouhy a vrátíte se stejnou cestou jako na začátku výletu do Bechyně.

Povrch

Převážně lesní a polní cesty. Trasa je v případě trvalých dešťů obtížně průchodná - opakované přecházení potoka

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Bechyně

16° Vlhkost vzduchu: 51%
Oblačnost: 17%
Vítr: (WNW) 10km/h
few clouds
Sunday 17° 11°
Monday 20° 15°
Tuesday 20° 14°
Wednesday 13° 14°
Fotogalerie:

Rodina

Jižní Čechy

11 km | 3 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem