Česko jede

Menu
Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

Trasa vede kolem Sněžných jam, Mužských a Dívčích kamenů až ke Špindlerově boudě. Zde uhýbá více do polských Krkonoš, kde nabízí pohled na Velký a Malý Staw (rybník), a následně stoupá na Sněžku. Ze Sněžky klesá až na Pomezní Boudy. Lze ji absolvovat pouze pěšky.

26 km | 9 hodin | Aktivní

Cestou česko-polského přátelství napříč Krkonošemi

Popis trasy:

Cesta česko-polského přátelství je hřebenovou, červeně značenou trasou, která propojuje západní a východní Krkonoše. Ve svém 28 kilometrů dlouhém průběhu mnohokrát protíná nebo kopíruje česko-polskou hranici. Jelikož vede po nejvyšších vrcholcích Krkonoš, výhledů a zajímavých míst si její návštěvník užije do sytosti. Trasa začíná v západních Krkonoších na rozcestí pod Tvarožníkem (nad Voseckou boudou). Tam je možné se dostat z Harrachova či Rokytnice nad Jizerou, čímž se pěší výlet ještě zhruba o 8 km prodlouží. Na trasu se lze napojit z mnoha míst Krkonoš, pokud ji nechcete absolvovat celou.

Trasa

Rozcestí pod Tvarožníkem - Sněžné jámy - Mužské kameny - Dívčí kameny - Špindlerova bouda - polská strana Krkonoš - hora Sněžka - Pomezní boudy

Povrch

převážně zpevněný

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Aktivní


Počasí v kraji:

Szklarska Poręba

14° Vlhkost vzduchu: 90%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SSE) 6km/h
overcast clouds
Saturday 15° 12°
Sunday 20° 13°
Monday 24° 16°
Tuesday 15°
Fotogalerie: Další 6 fotek

Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

26 km | 9 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem