Česko jede

Menu
Rodina

Krkonoše a Podkrkonoší

Podívejte se do Pasek – kraje zapadlých vlastenců. Vystoupejte na rozhlednu Štěpánka, odkud se vám naskytne nádherný kruhový rozhled. Projděte se podél řeky Jizery kolem malebných památek i chalup.

17 km | 8 hodin | Rodina, Senioři, Aktivní

Z Pasek okolo kopce na Štěpánku

Popis trasy:

Pustíme-li se do putování “Okolo kopce” ze středu obce Paseky nad Jizerou od malebného seskupení místních památek (kostel a Památník zapadlých vlastenců), musíme sejít prudkým kopcem kolem místního hřbitova na křižovatku značených cest na cestu zvanou Planýrka. Po ní se vydáme vlevo po modré, cestou míjíme kapličku Nejsvětější trojice, a náhle se octneme v Havírně, jedné z nejstarších částí Pasek. Pokračujeme pohodlnou cestou lesem po pravém břehu Jizery, která nás dovede až k mostu u křižovatky Na Mýtě a dále po silničce vlevo až do Dolního Kořenova. Brzy začne cesta prudce stoupat vzhůru a my na vlastní nohy pocítíme, že se blížíme k rozhledně Štěpánce. Mineme chatu Hvězda a po tvarové odbočce vystoupáme poslední metry naší pouti. Z rozhledny se otevírá nádherný kruhový rozhled. Zpět se vracíme po tvarové značce k chatě Hvězda a odtud pokračujeme po žluté značce pohodlnou komunikací zpět do Pasek. Cestou míjíme Bílou skálu (964 m), Hütterův kříž z r. 1834, roztroušené chalupy na Vystrkově a přicházíme k rozcestí Na Perlíčku. Z rozcestí se dáme vlevo po zelené značce – cestou vychutnáváme krásné rozhledy a zanedlouho se ocitáme na křižovatce u Bosny. Zde uhýbáme vpravo a postupně sestupujeme k našemu výchozímu bodu uprostřed obce.

Trasa

Paseky nad Jizerou – Havírna - Na Mýtě - Dolní Kořenov – chata Hvězda – rozhledna Štěpánka – Na Perlíčku – Paseky nad Jizerou

Povrch

Trasa vede po zpevněném i nezpevněném povrchu.

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Dopravte se pohodlně na místo vašeho výletu:

Vyhledat spojení

Počasí v kraji:

Rokytnice nad Jizerou

-1° Vlhkost vzduchu: 92%
Oblačnost: 100%
Vítr: (WSW) 15km/h
light snow
Wednesday -0° -1°
Thursday -1° -3°
Friday -2° -6°
Saturday -3° -8°
Fotogalerie:

Rodina

Krkonoše a Podkrkonoší

17 km | 8 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem