Česko jede

Menu
Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

Cesta česko – polského přátelství je hřebenová turistická trasa, která kopíruje státní hranici. Vede příjemným terénem bez velkých převýšení a nabízí nádherné výhledy. Leží na ni i Sněžka, velebná královna českých hor.

20 km | 10 hodin | Aktivní

Cestou česko – polského přátelství na Sněžku

Popis trasy:

Na cestu česko – polského přátelství se napojíte u Špindlerovy boudy. Ze Špindlerova Mlýna sem jezdí pravidelná autobusová linka. Vydáte se po červené, která vás dovede až na Sněžku. Cestou na naši nejvyšší horu se zastavte u Poledního kamene. Poledního proto, že z Polska vidí v poledne sluníčko přímo nad ním. Shlédněte do polského údolí na jezera Maly a Wielki Staw a pokračujte dále k Slezské boudě. Na Sněžku odtud můžete vystoupat buď po červené – prudké, ale za to kratší cestě, nebo využít modrou vedoucí po polské straně, jejíž povrch je asfaltový. Na Sněžce nezapomeňte navštívit Poštovnu Anežku. Až se pokocháte pohledy do všech koutů české krajiny, sejděte ze Sněžky zpět ke Slezské boudě. Odtud se vydáte po modré k Luční boudě. Ta je ideálním místem k odpočinku, občerstvení a osvěžení místním pivem Paroháč. Z Luční se poté napojíte na červenou Starou Bucharovu cestu. Než začnete scházet do Svatého Petra, zajděte na vyhlídku Krakonoš, odmění vás krásný výhled na Kozí hřbety. Červená vás údolím Svatého Petra zavede zpět do Špindlerova Mlýna.

Trasa

Špindlerova bouda – Polední kámen - Slezská bouda – Sněžka – Luční bouda – Vyhlídka Krakonoš – Svatý Petr – Špindlerův Mlýn

Povrch

Zpevněné i nezpevněné cesty, kamenité cesty.

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Aktivní


Počasí v kraji:

Špindlerův Mlýn

Vlhkost vzduchu: 83%
Oblačnost: 100%
Vítr: (S) 11km/h
overcast clouds
Thursday 17°
Friday 17° 13°
Saturday 11°
Sunday
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie: Další 4 fotky

Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

20 km | 10 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem