Czech Republic
Menu
Rodzina

Czechy Południowe

Postrzępiony kanion potoku Židová strouha, który wpada do rzeki Lužnice pod Bechynią, jest jedną z najbardziej romantycznych czeskich dolin - kręcono tu między innymi sceny z filmu Metráček lub Čertova nevěsta. Oczaruje was.

11 km | 3 Godziny | Rodzina, Aktywny

židova strouha

Opis trasy :

Niedaleko wsi Bzí, pod Bechynią wypływa źródło romantycznego i dzikiego potoku Židova strouha. Pieszą trasę do doliny można zacząć na przykład z Bechyni. Do najpiękniejszego odcinka potoku, który jest objęty ochroną jako pomnik przyrody, nie jest daleko. Już po 3 km spaceru traficie do miejsca o niepowtarzalnej atmosferze – w miejscu ujścia do rzeki Lužnice dolina zamknięta jest po obu stronach bokach masywnymi skałami i nabiera charakteru kanionu.

Trasa

Do údolí Výchozím bodem výletu je hotel U Draka, kde si můžete trasu nejdříve projet prstem po mapě. Ta vede nejdříve na náměstí T. G. Masaryka, kde se stáčí, a míří po „Bechyňských schodech“ do Zářečí dolů k řece Lužnici. Přes vodu Za mostem pak zatáčí vpravo a přes Kopaniny běží až k Židově strouze. Provede vás pak tím nejkrásnějším úsekem potoka, kde kromě silnice budete mnohokrát křížit i strouhu samotnou. Židova strouha ještě jednou Před železnou lávkou přes potok nezapomeňte zatočit doprava na modrou. Půjdete pak lesem kolem bývalé hájenky až do Nuzic. Za Nuzicemi se ještě jednou potěšíte romantickou scenérií Židovy strouhy a vrátíte se stejnou cestou jako na začátku výletu do Bechyně.

Rodzaj aktywności

Piesze wycieczki

Grupy docelowe

Rodzina , Aktywny


Wybierz się pociągiem na wycieczkę

Wyszukiwanie połączenia kolejowego

Pogoda w regionie :

Bechyně

18° Wilgotoność powietrza : 56%
Zachmurzenie : 81%
Wiatr : (NW) 6km/h
broken clouds
Tuesday 14°
Wednesday 16° 11°
Thursday 18° 11°
Friday 16° 12°
Galeria zdjęć :

Rodzina

Czechy Południowe

11 km | 3 Godziny
Poruszaj się po aplikacji
Pobierz plan trasy
Wyślij plan trasy
Plan trasy został wysłany e-mailem