Česko jede

Menu
Rodina

Východní Čechy

V nadmořské výšce 960 m se na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku nachází Buková hora. Na ní je vrchol lyžařského areálu Červená Voda.

Rodina, Aktivní

Skiareál Červená Voda

Popis resortu:

Jedná se o poměrně mladé středisko, které ovšem svými parametry a zázemím dosahuje vysokých evropských standardů. Zimní sportovní areál se nachází necelých 35 kilometrů od Ústí nad Orlicí a je dostupný skibusem. Disponuje jednou modrou a jednou středně obtížnou červenou sjezdovkou. Celková délka obou tratí přesahuje 2000 metrů. Všechny lyžařské svahy jsou strojově upravovány.

Na vrcholy sjezdovek vás dopraví moderní krytá a vyhřívaná čtyřsedačková lanovka. Středisko také nabízí možnost vypůjčení sportovního vybavení, testovací centrum značkových lyží a snowboardů a servis, kde vám vaše vybavení odborně seřídí. V zimním areálu najdete také lyžařskou školu a dětskou školičku, která využívá vlastní vlek, dětský park s řadou atrakcí a dětskou sjezdovku u nástupní stanice lanovky. Samozřejmostí je parkoviště, které má kapacitu 400 osobních automobilů.

Najdete ho přímo u lanové dráhy a pro návštěvníky je zdarma. Pokud jste příznivci nebo přímo milovníci snowboardu, v lyžařském středisku Červená Voda najdete také snowpark. Měří 1200 metrů a jedná se o unikátní sestavu 22 skoků a umělých překážek, které prověří zdatnost začátečníků i zkušených borců. Návštěvníci lyžařského areálu mohou také využít propojení se Skiareálem Čenkovice. Na vrcholu Bukové hory najdete dvě propojovací tratě, které spojují obě střediska.

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou v okolí k dispozici kvalitní běžecké stopy. A pokud si budete chtít od sportování odpočinout, má pro vás středisko připravenou nově dokončenou stylovou restauraci, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Typ aktivity

Sjezdové lyžování

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní

Informace o středisku

Otevírací doba: 08:00-16:00
web: www.skibukovka.cz

Služby střediska

Lanová dráha Červená Voda - Buková hora | v provozu
Lyžařský vlek Kid park | v provozu
Mlýnice | Otevřena
Heroltická | Otevřena
Dětská | Otevřena
Kid park | Otevřena
Spojení z Červené Vody do Čenkovic | Otevřena
Spojení z Čenkovic do Červené Vody | Otevřena
Červená Voda - lyžařská škola | V provozu
Červená Voda - restaurace | V provozu

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Červená Voda

-3° Vlhkost vzduchu: 90%
Oblačnost: 20%
Vítr: (NW) 9km/h
few clouds
Tuesday -1° -6°
Wednesday -1° -1°
Thursday -2° -5°
Friday -4° -7°
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ

Fotogalerie:

Rodina

Východní Čechy

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem