Česko jede

Menu
Rodina

Jižní Čechy

Skrz hluboký Turovecký les až k unikátnímu dvojhradu Choustník, kde se dle pověsti scházeli čarodějnice.

49 km | 4 hodiny | Rodina, Aktivní

Na Choustník - hrad čarodějnic

Popis trasy:

Jen kousek od tiché Lužnice v Plané začínají hluboké lesy vonící po jehličí a houbách, v kterých se skrývají tiché rybníky jako modré oči. Na jejich hrázích rostou mohutné duby, které se zrcadlí na jejich hladině. Tak vypadá jeden z největších toulavských hvozdů Přírodní park Turovecký les.

Dostanete se skrz něj až pod hrad Choustník, kde se prý za čarovných nocí schází čarodějnice. Z jedné z jeho dvou věží je nádherný výhled na celý zelený hvozd až k Táboru. A pro odvážné se v okolí hradu skrývá malé skalní město vhodné i pro ty, kdo jsou na holé skále jako doma a slovo horolezectví jim není cizí.

Cestou navštívíte také rozhlednu Krátošice a aby toho nebylo málo i opravený zámek Brandlín, kde si můžete dát něco dobrého.

Trasa

Trasa začíná v Táboře Tábor – po cyklo D – v Měšicích projedeme pod hlavní silnicí a pokračujeme rovně na Kozí hrádek (D uhýbá doleva) – u aut. zast. Kozí hrádek rozc. se vydáme doleva po cyklo 1206 (případně můžeme odbočit na prohl. Kozího hrádku a zpět) – Turovec – po 1206 – křižovatka v lese, kde pokračujeme rovně po cyklo 1173 – Dlouhá Lhota – Skopytce – Choustník – po zelené tur. značce pod hrad, zde necháme kola a výšlap na hrad – zpět po cyklo 1173 k zastávce aut. Choustník Kajetín – doleva po cyklo 1172 – Tučapy – v obci doprava po cyklo 32 – na křižovatce u aut. zast. Brandlín doprava – Brandlín – rovně po neznač. silnici do Krátošic – Krátošice (odbočka doleva po modré na rozhlednu a zpět) – rovně – Chabrovice – doleva po cyklo 1183 – Košice (můžeme si cestu zkrátit a pokračovat po 1183 do Plané) – jinak v obci na první křižovatce opustíme cyklotrasu doprava po neznač. cestě směr Borek – Borek – Strakačov – doleva po žluté – Strkov – po cyklo 1173 Planá n. L. – odtud po cyklo Lužnická do Tábora.

Povrch

Asfaltové cesty

Typ aktivity

Cykloturistika

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Tábor District

Vlhkost vzduchu: 92%
Oblačnost: 39%
Vítr: (WNW) 6km/h
scattered clouds
Tuesday -3°
Wednesday
Thursday -0° -3°
Friday -3° -5°
Fotogalerie: Další fotka

Rodina

Jižní Čechy

49 km | 4 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem